Ako si TA3 uľavila voči pánu prezidentovi alebo investigatíva po slovensky

Autor: Juraj Koiš | 28.3.2015 o 15:17 | Karma článku: 14,90 | Prečítané:  3503x

V piatok som akýmsi nedopatrením zhliadol reportáž o tom, aké drahé sú letecké presuny nášho pána prezidenta na víkend do rodného Popradu. Šlo o vskutku brilantnú investigatívnu prácu televízie TA3. Pointa reportáže bola, že pán prezident rozdáva svoju výplatu chudobným, pritom jeho cesty musia platiť všetci daňoví poplatníci.

Z reportáže vyšlo, že jedna víkendová spiatočná cesta pána prezidenta do Popradu vyjde na 4x1200 eur. A pokiaľ by sa malo pristávať v Poprade po 19:00 tak za každú začatú hodinu ide o príplatok 500 eur. Až takto nehorázne plytvá pán prezident peniazmi daňových poplatníkov. To, čo im každý mesiac hodí v podobe svojej výplaty, sú azda len omrvinky, žiadalo by sa dodať.

Páni investigatívci z TA3 však akosi zabudli na to, že aké drahé by boli cesty inými prostriedkami. Má sa snáď pán prezident každý piatok premávať kolónou po diaľnici v rámci najväčšej dopravnej špičky? Či má po vzore najsociálnejšieho pána prezidenta Schustera cestovať skromne vlakom? Aby tento vlak mohol byť následne monitorovaný zo zeme či zo vzduchu? To by bolo určite lacnejšie riešenie, však páni novinári z TA3?!

Sú pochopiteľne počuť aj hlasy, nech si pán prezident lieta súkromným lietadlom. Lenže z bezpečnostných dôvodov by toto lietadlo muselo byť sprevádzané opäť ďalším lietadlom, čo by jeho cestu viacnásobne predražilo.

Zhrnuté a podčiarknuté, pán prezident tým, že využíva vládny špeciál pre lety do Popradu, sa správa najšetrnejšie k peniazom daňových poplatníkov. Tendenčná reportáž na TA3 sa dá vysvetliť jedine tak, že na Súmračnej stále „neprehltli“ porážku maestra Fica v súboji o kreslo prezidenta.

PS: Ešte dlžím čitateľom odpoveď na logickú otázku, prečo vlastne sledujem TA3? Táto reportáž nasledovala bezprostredne po Športe Plus, ktorý je tam stále na úrovni.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump zrušil summit, čo bude ďalej? Štyri scenáre vývoja

Možné je všetko. Že sa nezmení prakticky nič, ale aj to, že vypukne vojna.

SVET

Minister Stropnický: Politiku ovládol kazisvet, odchádzam

Politici sa len tvária, že riešia problémy občanov, to ja neviem, hovorí.

Stĺpček Osmelené

Nerobme zo žien vrahyne detí

To, o čom sa treba rozprávať, je sexuálna výchova a prevencia.


Už ste čítali?