Ak Peter Bielik v TA3 naozaj skončil, bude to škoda

Autor: Juraj Koiš | 9.3.2016 o 11:24 | Karma článku: 13,73 | Prečítané:  8177x

Peter Bielik podľa informácií bulváru v TA3 skončil. Za seba ako jedného z pravidelných Bielikových divákov môžem povedať, že je to škoda. Taká legenda tu nebola od čias Pavla Kapustu, Maroša Púchovského či Hany Pravdovej.

Spravodajskú televíziu TA3 som so záujmom sledoval od prvých hodín jej vysielania. Nespomínam si, či Peter Bielik tam bol od prvých dní, ale viem, že som ho vnímal ako radového redaktora už v prvých mesiacoch pôsobenia televízie. V tom čase na obrazovke pôsobil sympaticky, nijak zvlášť nevyčnieval. Jeho pravá hviezda mala zažiariť až po vstupe podnikateľa Ivana Kmotríka do televízie.

Slovenská republika či Nový deň v televíznej podobe

Od tej chvíle sa Peter Bielik stal symbolom. Nie však kvalitnej, objektívnej a korektnej žurnalistiky. Stal sa symbolom tendenčnej a servilnej novinárskej úderky. Urobil zo seba hlasnú trúbu červenej štátostrany a postupne sa čoraz viac zaraďoval do žurnalistického suterénu.

Napriek tomu mi je ako divákovi veľmi ľúto, že končí. Bol neodmysliteľnou súčasťou mojej zábavy počas dlhých zimných večerov. Aj v predošlých povolebných dňoch som so záujmom zapínal TA3, aby som si doprial príjemnú porciu duševnej zábavy. Obzvlášť v situácii, keď je zrejmé, že červená partia na úrade vlády si bude musieť vybrať svoj oddychový čas. A bol som veľmi zvedavý, čo na to všetko povie Peter Bielik.

Bezprostredný a vytrvalý. Prekročil hranice možného

Nechcem byť prehnane ironický či škodoradostný, ale on mal svoje neodškriepiteľné kvality. Keď som videl reláciu, v ktorej griloval Igora Matoviča, mal som dojem, že Peter Bielik naozaj úprimne verí tomu, čo hovorí. Ktokoľvek iný by sa musel cítiť veľmi trápne za seba kvôli tomu, že je na obrazovke za hlupáka. Lenže on sa nenechal ani na chvíľu rozhodiť. Jednoducho bol priamočiary a bezprostredný. Na nič sa nehral. Aspoň za toto má u mňa malé bezvýznamné plus.

Takáto „legenda“ tu nebola od čias Pavla Kapustu, Maroša Púchovského či Hany Pravdovej. Tých však Bielik v dobrom prevýšil (tentoraz to hovorím bez irónie). Slúži mu ku cti, že svoje myšlienky šíril na obrazovke súkromnej televízie, ktorá je z pohľadu vplyvu na verejnú mienku pomerne bezvýznamná. Neopovážil sa vybaviť si flek vo verejnoprávnej televízii. Aj v tomto smere mu ako divák musím poďakovať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump zrušil summit, čo bude ďalej? Štyri scenáre vývoja

Možné je všetko. Že sa nezmení prakticky nič, ale aj to, že vypukne vojna.

SVET

Minister Stropnický: Politiku ovládol kazisvet, odchádzam

Politici sa len tvária, že riešia problémy občanov, to ja neviem, hovorí.

Stĺpček Osmelené

Nerobme zo žien vrahyne detí

To, o čom sa treba rozprávať, je sexuálna výchova a prevencia.


Už ste čítali?