Radoslav Procházka povedal konečne pravdu!

Autor: Juraj Koiš | 20.8.2016 o 1:32 | Karma článku: 13,34 | Prečítané:  6476x

Nečítalo sa to ľahko. Keď som videl rozhovor končiaceho gazdu pravice pre HNonline.sk, neveril som vlastným očiam. Gazdovi už je všetko jedno. Už nemá žiadne zábrany, a tak konečne povedal, čo si naozaj myslí.

Rozhovor s príznačným titulkom „No čo už upečiete z 5,6 percenta?“ ponúkol niekoľko skutočných perál. Odporúčam vám prečítať si celý rozhovor priamo na webe HNonline.sk. Nie je dlhý a stojí za to.

Vyberám tie najpodstatnejšie odpovede:

Majú to, čo volili. Majú happeningy pred Bonaparte a tlačovky. Agresívne tlačovky, často aj užitočné.“ – takto odpovedal na otázku, či ľudia volili vládu so SMER-om alebo niečo iné, nejaký krok dopredu.

Jeho odpoveď na ďalšiu otázku – či je teda súčasná povolebná situácia výsledkom zlej voľby ľudu, bola ešte priamočiarejšia:
Čo upečiete z 5,6 percenta? (...) Som presvedčený, že koalícia nevznikla ako hrádza proti extrémizmu, ale ako hrádza proti predčasným voľbám.

Radoslav Procházka sa vyjadril otvorene aj o vzťahu dvoch nezlučiteľných nacionalistov Danka s Bugárom:
Na samom začiatku povolebného vývoja aj pre Bugára, aj pre Danka bola veľmi ťažko stráviteľná predstava, že budú spolu v jednej koalícii. Nakoniec v nej sú. Aj preto, že jedinou inou možnosťou naozaj boli predčasné voľby.

Dozvedeli sme sa aj, prečo pravicové (koaličné) strany bránia ministra Kaliňáka do roztrhania tela. Procházka priznal, že „Kaliho“ má ľudsky rád. A otvorene povedal aj to, že buď bude vo vláde Kaliňák, alebo budú predčasné voľby. A predčasné voľby sú predsa fuj, tak radšej nech tam je ten Kaliňák.
Bolo to proste tak, že buď si Smer nominuje premiéra a ministra vnútra, alebo poďme do predčasných volieb.

A to najlepšie nakoniec. Procházka priznal, že nikdy nemal ambíciu Fica nahradiť. Hral len „hustého“, lebo to vraj bola jeho povinnosť.
Pozrite, v tom čase úlohu toho „hustého“ napravo od stredu nemal kto hrať a niekto ju hrať musel. A v tom čase bolo prirodzené, že som ju hral ja. Bola to moja povinnosť.

***

A nakoniec môj komentár:
Pán Procházka, Vašu úprimnosť by bolo možné oceniť, ak by nastala už krátko po voľbách a nie až vtedy, keď je z Vás politická mŕtvola. Dnes sa už Vaše slová dajú vnímať len ako posledný milosrdný kopanec do hlavy pravicového voliča, ktorý veril, že táto krajina má na viac ako len na vládu kšeftárov s možnými daňovými podvodníkmi.

V rozhovore ste neukázali žiadnu sebareflexiu za výsledok SIETe vo voľbách. Práve naopak, za všetok neúspech obviňujete len Vašich (ne)voličov. V jednej z odpovedí nimi priamo „mečiarovsky“ pohŕdate („Majú to, čo volili“). Očividne nedokážete stráviť, že nevolili práve VÁS.

Aj v ďalších pasážach ste sa prejavili ako urazený egoista, ktorého nikto nechápe. Príznačné je, že z parlamentu chcete odísť ako typický papaláš, ktorý namiesto chodenia kanálmi, sa radšej oblečie do talára v Luxemburgu. Vám fakt musí ..... .

Verím, že raz príde deň, keď si budem opäť môcť otvoriť slovenské spravodajské portály a nebude mi na gŕcanie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Aktivitou v parlamente nesrší, politickú budúcnosť má Kaliňák už spečatenú

V Smere je stále veľmi silný, hovorí o Robertovi Kaliňákovi politológ.

KOMENTÁR TOMÁŠA PROKOPČÁKA

Toto nie je cenzúra, je to základná slušnosť

Je našou povinnosťou postaviť sa vám.


Už ste čítali?