Pár slov podpory našim hokejistom

Autor: Juraj Koiš | 17.5.2017 o 13:42 | Karma článku: 2,73 | Prečítané:  428x

Písal som to už pred dvomi rokmi, a vlastne by sa to hodilo aj teraz. Hokejisti umiestnením sklamali a novinári sa predháňajú v tom, kto im naloží viac. Pritom hra tohto tímu nebola vôbec tak zlá, ako hovorí konečné umiestnenie.

Pomalý rozbeh s Talianmi

S Talianmi na začiatku turnaja hrali hráči až do poslednej sekundy. Nevzdali sa, ani keď už to vyzeralo naozaj beznádejne, a šťastne otočili výsledok. Lenže v diskusiách si za to vyslúžili len posmešky. Akoby sme zabudli, že ani v minulosti nebýval náš rozbeh na MS ideálny. Proti nováčikom sme v úvode turnaja mali vždy problémy - aj s oveľa silnejšou zostavou. Až teraz je to katastrofa?

Podceňovaní Lotyši

Potom prišla prehra s Lotyšmi. Treba však povedať, že Lotyši mali na turnaji výbornú formu a do posledných sekúnd bojovali o štvrťfinále. Zrejme nebudem jediný, kto si myslí, že Lotyši by si zaslúžili štvrťfinále viac ako Nemci.

Aj proti nám odohrali Lotyši výborný zápas, a netreba zabúdať na to, že mali aj kus šťastia, keď rozhodca zbrklo prerušil hru tesne pred našim vyrovnávajúcim gólom v prvej tretine. Aj to sa stáva. Ale žeby sme hrali katastrofálne?

Nádherný comeback proti Dánom

S Dánmi sme v príprave vyhrali. Na šampionáte nám však ušiel úvod. Lenže v tretej tretine sme predviedli úžasnú jazdu. Podaril sa nám takmer dokonalý obrat, len s nešťastným koncom v nájazdoch. Lenže takto predsa nehrá tím, ktorý označujeme za katastrofu...

Zápas s Nemcami nám ušiel doslova o vlások. Pre zmenu sme my viedli väčšinu zápasu 2:0. Na konci mala byť jednoznačne slovenská trojbodová výhra, lenže bola z toho ďalšia prehra v nájazdoch. Možno smola, možno neskúsenosť. Žeby to však mala byť katastrofa?!

Rusko a USA (nielen) nás vyškolili, so Švédmi bolo vidieť pozitíva

V súbojoch s Ruskom a USA sme nemali nárok. A len tak mimochodom, nemali ho ani ďalší súperi tejto dvojice. Naozaj si myslíme, že v silnejšej zostave so skúsenejšími hráčmi by sme túto dvojicu potrápili?

Na záver prišiel zápas proti Švédsku a opäť sa v našej hre ukázali lepšie stránky. Bolo vidieť, ako z chalanov opadol tlak a predviedli sympatický výkon. Napriek predošlým okolnostiam. Ani tu nevidím žiadnu katastrofu, naopak vidím potenciál pre napredovanie tímu.

Články o katastrofe budú vždy čítanejšie ako slová podpory

Spoločenská nálada je síce nastavená negatívne, ale i tak si dovolím tvrdiť, že tento tím má oveľa lepšiu budúcnost než akú ukázal tento turnaj. Celé roky hovoríme o tom, ako treba dávať priestor novým talentom. A keď už to niekto konečne urobí, ideme ho pomaly ukrižovať za najhoršie umiestnenie v histórii.

Hranica medzi úspechom a prepadákom bola v našom prípade veľmi tenká, ale katastrofa to nebola.

Pritom väčšina novinárov vidí len katastrofické scenáre. Stačí sa však chvíľu zamyslieť, pozrieť sa na jednotlivé zápasy podrobnejšie a zistíme, že aj tento istý tím môže byť o rok na tom podstatne lepšie. Určite máme na čom stavať.

Serióznu analýzu však od našich médií nemôžeme čakať. Články o katastrofe budú v čítanosti vždy vyššie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.


Už ste čítali?